Я почала ненавидіти себе тільки за те, що мовчу у відповідь на шпильки подруг.

— Мамо, чому мені трапляються подружки — nотвори? — Ой, ну розкажи, що в тебе трапилося. — Ось уже якась подруга затверджується за мій рахунок, а я тільки мовчу. Правда, потім уже, коли приходжу додому, починаю прокручувати те, що трапилося в rолові, вигадую, що треба було сказати, щоб поставити їх на місце. Але ж це nогано, я весь день зл юсь. – Це однозначно поrано. Так і зан едужати недовго. Я правильно зрозуміла, що в той момент ти не розумієш, що тебе образили і тільки, прийшовши додому, починаєш аналізувати ваші бесіди? — Ні, я в той же момент розумію, але нічого не говорю. Не можу одразу придумати щось таке, щоб заткнути. Адже заздалегідь чимось універсальним не запасешся. — А чи є необхідність заткнути? Чи зможеш навести конкретний приклад?

— Наприклад, Олена говорила про дівчинку з паралельного потоку, яка та красуня, навіть ди вно, що вона козеріг. Типу козероги всі виродки. Але ж вона знає, що і я козеріг. Виходить, вона вважає мене негарною. — А як ти вважаєш? — Я гарна! — Саме так. Чому ж чия думка з цього приводу тебе зачіпає? Тим більше що вона могла просто забути про тебе. Та й взагалі, може вона цю думку просто вичитала, не застосовуючи до своїх знайомих. Я вважаю, що ти просто себе накручуєш. — Так? А з Вадимом теж накручую? — А що з Вадимом? — Ти знаєш, він мені подобається. І Олена знає, що подобається. Але при мені сидить і виступає, що Вадим такий самий топовий, як і вона, тому він їй не подобається. Адже з ним їй треба постійно змагатись.

А мені змагатися не треба, я ж не зрозумій що, от і тягнуся до яскравих особистостей, як Вадим і як вона? — Вона так сказала про тебе? — Ні, вона сказала тільки про себе, але ж висновок очевидний? — Для кого як. Для мене очевидно, що вона почувається впевненіше за менш яскравих людей. Це говорить про її слабкість. Але якщо ти думаєш, що це випад на твою адресу, то, ніж сидіти і зли тися, краще просто запитати її прямо про це. Чи не заткнути, а уточнити. Спокійно, розумієш? І до речі, це універсальний спосіб. А взагалі, якщо хочеш знати мою думку, люди завжди більше думають і говорять про себе, ніж про когось ще, навіть коли пліткують.