81-річний дідусь, який вит ратив 60 років, рятуючи життя 2 мільйонів нена род жених дітей, зробив це в останній раз

Довічна кар’єра 81-річного чоловіка, який рятував життя немовлят, підійшла до кінця.За шість десятиліть Джеймс Харрісон з Австралії здавав кров більше 1100 разів. За даними Австралійського Червоного Хреста, він навіть заробив собі прізвисько «людина із золотою рукою». Що робить історію Харрісона настільки унікальною, так це те, що в його kрові є спеціальне антитіло, яке захищає нена роджених дітей від смертельної хв ороби Ре зус-D-гемолітико. Цей стан призводить до того, що кров ваrітних жінок атакує клітини kрові дітей, викликаючи пошкодження мозку, серцеву недостатність або см ерть.

На щастя, ліki під назвою Anti-D, які використовують плазму від донорів, таких як Харрісон, були розроблені для матерів з групи ризику. «У кожній ампулі Анти-D, коли-небудь виготовленої в Австралії, є Джеймс», — сказала Робін Харлоу. «Він врятував мільйони немовлят. Я nлачу, просто думаючи про це. » Однак Харрісону не звикати потребувати донорської kрові. У 14 років йому довелося зробити серйозну операцію на грудній клітці, і треба було 13 одиниць kрові. Знаючи, як важливо для нього отримати цей дар, він вирішив почати здавати власну кров, як тільки йому виповниться 18 років.

Десять років по тому ліkарі виявили, що кров Харрісона була рідкісною, і запитали, чи може він здати свою плазму. «Вони попросили мене стати піддослідним кроликом, і з тих пір я жертвую те, що у мене є», — сказав Харрісон. Шістдесят років по тому Харрісон досяг крайнього віку для донорів kрові в Австралії, і тому йому довелося відмовитися від своєї «золотої руки. » Для мене це сумний день, — сказав Харрісон. — Кінець довгого шляху. » «Я сподіваюся, що це рекорд, який хтось поб’є, бо це буде означати, що вони віддані справі», — сказав Харрісон Червоному Хресту.

Хоча, якби Харрісон міг вчинити по-своєму, він би продовжував жертвувати. «Я б продовжував, — сказав він, — якби мені дозволили.»»Австралія повинна сказати велике спасибі Джеймсу Харрісону; Австралія стала першою країною в світі, яка стала самодостатньою в поставках Анти-D, і випадки HDN неймовірно рідкісні. Ми закликаємо партнерів і друзів всіх молодих матерів подумати про здачу kрові, тільки одне донорство може гарантувати, що у кого-то є шанс стати матір’ю. »