У сім’ї було двоє синів, але були вони дуже різними. Старший був завжди незадоволений і дуже лінивий. Ось який урок йому надала мати одного разу

В одному невеликому селі жила родина – батьки та двоє синів. Зовні хлопчики були дуже схожі, тож їх часто плутали. Ось тільки характером вони були дуже різними. Старший вічно був незадоволеним і лінивим, а ось молодший вирізнявся добротою та працьовитістю. Якось мама, як завжди, вставши о 5 ранку, пішла працювати на поле разом із батьком. Старший з’їв кілька булочок, пішов у сад, там ще з’їв кілька груш і ліг спати. Повернувшись із поля, мама сімейства задумалася, щоб їй приготувати на вечерю.

Вирішила, що сьогодні буде борщ. Вона гарно нарізала капусту, додала буряків, цибулі, петрушки, картоплі – і поставила варити. Після того, як все було готове, мама поклала у каструлю ложку жирної сметани. Коли всі були в зборі, жінка розлила все по тарілках і вони сіли вечеряти. -Мамо, який смачний борщ – сказав молодший. -Так, дуже — підхопив чоловік. А старший насупився і відповів: -Дуже несмачний. Дуже! Але жінка не образилася. Вона подивилася на сина і сказала: -Тоді, синку, встанеш завтра о 5-й ранку, і підеш весь день орати в поле. Тоді і борщ буде смачним, і хліб ароматним.