Семен розумів, що його кохана вибере іншого, але таки вирішив зробити їй весільний подарунок. Коли вона відкрила подарунок, всі гості ахнули від подиву.

Вранці Семен допомагав Варі збиратися до садка. -Нехай мені допомагають мама чи Віра! — Не вгамовувала сестричка. -Їх немає вдома — намагався викрутитися братик. -Мама Мілку доїть, не обманюй мене. Я знаю, чому ти водиш мене в садок. Ти любиш тітку Алісу. -Досить дурниці говорити. Йшли вони довго, бо Варя постійно виривалася. Їй хотілося побігати по снігу, а Семен намагався заспокоїти її і нарешті дотягти до саду. Якогось моменту Семен буквально застиг. Попереду йшла вродлива жінка, а обличчя Семена в цей момент світилося від щастя. -Доброго дня, тітка Аліса — заkричала Варя.

-О, Ви знову раніше за всіх? Добрий день. Семен ніяк не міг зняти курточку зі своєї сестри, бо краєм ока поглядав на виховательку. Коли сестричка нарешті забігла до зали, Семен вийшов із садка і пішов у бік лісу – подихати свіжим повітрям і отямитися. Наступного дня Семен повів сестричку через парк. Вони нарвали гарне листя, і зробили з них букет. Коли дівчинка забігла до зали, вона вручила їх своїй виховательці. Аліса зрозуміла, що цей букет надіслав їй Семен. Вона глянула на нього, і подумки подякувала за подарунок. Серце хлопця в цей момент мало не випало з грудей.

З того дня минуло кілька місяців. Зі служби повертався бравий солдат Василь. Він пішов свататися до Аліси. На нього дивилися всі дівчата, але він чомусь вибрав її. Семену було дуже важко. Він розумів, що зробити нічого не може. Мама з сестричкою шкодували його, адже розуміли, що Семен не спить ночами і весь час мучить себе думками. Весілля таки відбулося. Напередодні Семен щось годинами ліпив із глини, а коли свято було в самому розпалі, він покликав до себе хлопця і попросив подарувати подарунок молодятам. Коли хлопчик підбіг до нареченої, Семен дивився на це з вікна. Аліса тремтячими руками розкрила подарунок: там лежала статуетка, її точна копія. Всі гості ахнули від подиву. Аліса з заnлаканими очима подивилася на вікно, але Семена там уже не було.